Вчені знайшли спосіб продовжити життя до 400-500 років за допомогою черв’яків

Відкриття в майбутньому дозволить використовувати комбіновану терапію для продовження життя так само, як зараз різні комбіновані терапії використовуються для лікування раку чи СНІДу.

Вчені з лабораторії MDI спільно з вченими з Інституту дослідження старіння Бака і Університету Нанкіна відкрили синергетичні клітинні механізми, які шестикратно збільшують тривалість життя у нематод C. elegans, передають із посиланням на іноземні ЗМІ.

Така тривалість життя у черв’яків відповідає тривалості життя людини в 400-500 років. Дослідження засноване на відкритті двох основних шляхів, які керують старінням C. elegans, що є популярними модельними організмами в дослідженнях старіння через наявність багатьох спільних генів з людиною, а також через їх короткий період життя в три-чотири тижні, що дозволяє дослідникам швидко оцінити вплив як генетичних, так і середовищних факторів на тривалість життя.
У дослідженні використовували організми з подвійною мутацією: були змінені шляхи інсулінового сигналінгу і комплекси TOR. Зміна інсулінового сигналінгу окремо дає 100-відсоткове збільшення тривалості життя у нематод. Окрема зміна TOR — на 30 відсотків. Логічно було припустити, що їх спільна зміна дасть 130-відсотковий приріст, але замість цього тривалість життя зросла на 500%.
Відкриття синергетичного ефекту в майбутньому дозволить використовувати комбіновану терапію для продовження життя так само, як зараз різні комбіновані терапії використовуються для лікування раку чи СНІДу. Це також може пояснити, чому вчені не могли знайти єдиний ген, відповідальний за довгожительство.


Джерело статті: “https://patrioty.org.ua/society/vcheni-znaishly-sposib-prodovzhyty-zhyttia-do-400-500-rokiv-za-dopomohoiu-cherviakiv-311195.html”

 

СМАРТ-БЛОГИ

Новости регионов