Харківський авторитет "Гончарик" назвався агентом ГУР. Але його все одно кинули за грати

Читать на русском

Харківський авторитет

Харківський авторитет "Гончарик" назвався агентом ГУР. Але його все одно кинули за грати

Дзержинський районний суд міста Харкова задовольнив клопотання правоохоронців щодо безальтернативного взяття під варту 55-річного кримінального авторитета Михайла Гончаренка на прізвисько "Гончарик", якого підозрюють у вимаганні (ч.4 ст.189 КК України) в директора фірми з орбіти померлого "Князя" (Вадима Казарцева). Відповідне рішення 18 травня 2023 року ухвалила служитель Феміди Вікторія Щепіхіна.

Йдеться про резонансну історію, коли, згідно версії слідства, "Гончарик" буцімто "кошмарив" своїх колишніх компаньйонів з ТОВ "НВФ "Бархан" та буцімто зажадав отримати в них "за спокій" і безперешкодне ведення бізнесу чверть мільйона доларів. Як вже повідомлялося на сторінках Dетектив-Info, за даним фактом під час передачі 150 тис. дол., раніше судимого в буремні 90-ті за вбивство Гончаренка "спакували" на проспекті Науки.

(Затримання "Гончарика" на початку 2022 року в Харкові)

Достойника кинули за грати, але на початку квітня минулого року "Гончарик" вийшов на волю під заставу в розмірі 297,7 тис.₴, після чого — зник з радарів. Марні пошуки авторитета тривали понад рік, допоки 17 травня 2023 року його не затримали в Голосіївському районі Києва.

Наступного дня Михайла Юрійовича доправили до палацу правосуддя Харкова, де під час обрання запобіжного заходу він намагався переконати слідчу суддю, що постфактум звільнення з СІЗО 13 квітня 2022 року він не накивав п’ятами, а був доставлений до військової частини, оскільки виявив бажання служити в ЗСУ. Згідно твердженням "Гончарика", у подальшому "він не міг повідомити про своє місцезнаходження, окільки уклав угоду про співробітництво та нерозголошення відомостей з Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України".

Зауважимо, що в матеріалах справи Гончаренка дійсно міститься лист за підписом командира однієї з військових частин, в якому зазначалося: станом на липень 2022 року Михайло Юрійович дійсно проходив військову службу та виконував бойові завдання. У той же час, інші офіційні документи, отримані правоохоронцями від військових, не містили такої інформації. З них випливало: "Гончарик" до списків військової частини не зараховувався та на теперешній час військову службу не проходить.

Оцінивши ці докази в сукупності, суддя Щепіхіна дійшла висновку, що Гончаренко "не доведено належним чином факт того, що після звільнення з-під варти підозрюваний одразу вступив до лав ЗСУ та проходив військову службу у військовій частині". З урахуванням цього вона визнала відсутність в матеріалах справи вагомих доказів поважності причин неприбуття достойника на виклики слідчого. Та застосувала щодо "Гончарика" запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в Харківському СІЗО строком до 2 червня.

detective-info.com.ua