У Раді пропонують гарантувати працевлаштування ветеранів війни

война,ветеран,донбасс,солдат,ато,военнослужащий,воин,оос

Народні депутати пропонують гарантувати працевлаштування ветеранам війни, а за невиконання норм закону застосовувати до підприємств та організацій адміністративно-господарські санкції.

Відповідний законопроєкт № 10261 про внесення змін до закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" зареєстрували у парламенті 14 листопада, передає Інтерфакс-Україна.

Автори законопроєкту пропонують внести до закону нову статтю 16-1 "Забезпечення права ветеранів війни на працевлаштування". Для працевлаштування ветеранів війни стаття встановлює норматив робочих місць для підприємств, установ, організацій, у тому числі фізичних осіб, які використовують найману працю, у розмірі 2% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб то одне робоче місце.

Законопроєкт зобов’язує Пенсійний фонд передавати Українському ветеранському фонду інформацію про працевлаштованих ветеранів війни, про створення підприємствами та організаціями робочих місць для них, про зайнятість та працевлаштування ветеранів, а також необхідну інформацію для обчислення кількості робочих місць для працевлаштування ветеранів.

Отримана від Пенсійного фонду інформація, що містить ознаки порушень законодавства про створення робочих місць для ветеранів війни, буде підставою для перевірки підприємств, установ, організацій.

Згідно із законопроєктом, Український ветеранський фонд щорічно до 10 березня в автоматизованому режимі з використанням даних Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та Єдиного державного реєстру ветеранів війни повинен визначати підприємства та організації, які не виконали у попередньому році нормативу робочих місць, та надсилати їм розрахунок штрафів.

Розміри санкцій складають середню річну заробітну плату на підприємстві або її половину (для організацій, де працюють від 8 до 15 осіб) за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування ветерана війни та не зайняте ним.

Автор: Юлiя Недашківська