МОК допустив до участі в Олімпіаді Данила Медведєва та інших російських тенісистів

Дарʼя Касаткіна – чи не єдина російська тенісистка, яка чітко засудила повномасштабне вторгнення Росії в Україну

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) 27 червня оприлюднив оновлений список спортсменів, допущених до участі в Олімпійських іграх у Парижі в нейтральному статусі.

До списку спортсменів, які отримали запрошення на Олімпіаду, увійшли російські тенісисти Данило Медведєв, Андрій Рубльов, Карен Хачанов, Роман Сафіуллін, Дар’я Касаткіна, Людмила Самсонова, Катерина Александрова та Мірра Андреєва.

З усіх цих тенісистів лише Дар’я Касаткіна чітко заявила про засудження російської агресії проти України (усі інші уникають оприлюднення свого ставлення до вторгнення).

У 2023 році в інтервʼю британському виданню The Times вона сказала: «Я хочу мати змогу поважати себе, коли дивлюсь у дзеркало. І якщо бути хорошою людиною означає, що я повинна пожертвувати своїм домом, то це мій вибір... Зараз для мене небезпечно повертатись додому з огляду на чинний режим. Як гомосексуалці, яка засуджує війну, це просто неможливо повернутися назад. Але я не шкодую про це навіть на один відсоток».

МОК не допустив до участі в Іграх російських веслярів, стрільців та п’ятиборців.

Раніше МОК оприлюднив імена перших 14 росіян, допущених до Олімпіади. До списку увійшли спортсмени, які представляють три види спорту – боротьбу, велоспорт та стрибки на батуті. До змагань було в тому числі допущено Наталю Малишеву, яку Україна раніше просила не допускати до Олімпіади за підтримку війни.

У грудні 2023 року МОК допустив російських спортсменів до участі в Іграх у нейтральному статусі, але наголосив, що до змагань не буде допущено спортсменів, які «активно підтримують війну».

Форум