вівторок21 січня 2025
vesti.org.ua

Трамп повертаєть до влади зі своєю командою. Хто вони і яке в них ставлення до України?

Він стане 47-м головою Білого дому.
Трамп возвращается к власти с новой командой. Кто они и какое у них мнение о ситуации в Украине?

Вже 20 січня Дональд Трамп стане новим президентом США. Він вже визначився з членами своєї команди.

"Телеграф" розповідає, кого Трамп обрав на ключові посади. Ці люди через кілька днів приступлять до роботи.

0

Віце-президент — Джей Ді Вэнс

1

Він є представником того табору республіканців, які критично та прагматично підходять до допомоги Україні і не бачать у цьому гострої потреби для США. За кілька днів до повномасштабного вторгнення Росії в Україну Джей Ді Вэнс сказав: "Повинен бути чесним з вами, мені все одно, що станеться з Україною так чи інакше".

Пізніше він критикував президента США Джо Байдена за надання допомоги Києву. Також Ді Вэнс вважає, що Україна, можливо, є найкорумпованішою країною у світі.

"Я захоплююся хоробрими українцями… Але давайте не плутати мужність українських військових з тим фактом, що у них найкорумпованіше керівництво та уряд у Європі і, можливо, найкорумпованіше керівництво будь-де у світі", — сказав він у квітні 2023 року.

Державний секретар США — Марко Рубіо

2

53-річний сенатор від штату Флорида має репутацію одного з найрішучіших прихильників жорсткої зовнішньої політики в команді Трампа. Він послідовно підтримує рішучий підхід у відносинах з такими країнами, як Іран, Китай та Куба.

Однак його погляди на українське питання викликають занепокоєння. Рубіо не тільки проголосував проти пакету допомоги Україні на суму 61 мільярд доларів, але й наполягає на пріоритетності мирних переговорів замість відновлення територіальної цілісності України. На його думку, дипломатичне врегулювання — це єдиний можливий шлях завершення конфлікту.

Рубіо стане першим державним секретарем латиноамериканського походження. Експерти вважають, що такий вибір Трампа спрямований на посилення підтримки серед латиноамериканської спільноти США.

Міністр оборони США — Піт Хегсет

3

Про висунення телеведучого Fox News і ветерана Піта Хегсета на посаду міністра оборони Трамп повідомив у Truth Social 12 листопада. Він є прихильником позиції "Америка понад усе". Колишній офіцер Національної гвардії служив в Афганістані, Іраку та Гуантанамо.

Вже восьмий рік Піт Хегсет працює на телеканалі Fox News, який вважається лояльним республіканцям. Він коментатор усіх основних програм.

У перші дні повномасштабної війни Хегсет називав главу Росії Володимира Путіна військовим злочинцем, який прагне відновити СРСР, і виступав за прискорення допомоги Києву. Водночас він називав "роздутим" думку про те, що Росія після України може напасти на інші країни Європи.

Директор національної розвідки США — Тулсі Габбард

4

До жовтня 2022 року Тулсі Габбард була членом Демократичної партії, а потім назвала її "елітною кабалою розжигателів війни" і перейшла до республіканців. Вона заявляла, що Україна "не варта захисту" від Росії, оскільки нібито не є демократичною країною.

"Піджигателі війни стверджують, що ми повинні захищати Україну, оскільки це "демократія", але вони брешуть. Україна насправді зовсім не демократія", — говорила вона незадовго до вторгнення.

Крім того, майбутня глава національної розвідки США звинувачувала чинного президента Джо Байдена, який нібито спеціально підштовхував Путіна до нападу, щоб ввести проти нього санкції. У 2022 році Центр протидії дезінформації при СНБО України назвав Габбард поширювачкою російської дезінформації.

Глава апарату Білого дому – Сьюзан Уайлз

5

Вперше в історії Сполучених Штатів цей пост займає жінка. 67-річна Уайлз вважається ключовою фігурою успішної виборчої кампанії Трампа.

Вона змогла організувати Трампу дисципліновану кампанію і зробила так, що демократи майже до кінця вважали, що справи у Трампа в цьому напрямку йдуть не дуже добре. Уайлз не має досвіду роботи у федеральному уряді – зате має тісні зв'язки з Трампом і відрізняється розумінням його думок і цілей.

Загальний стаж Уайлз у політиці перевищує 40 років. Вона працювала на президентів, мерів, губернаторів, членів Конгресу, очолювала передвиборчі кампанії ряду політичних діячів у США у 2010, 2016, 2018 і 2020 роках. На Трампа вона працювала з 2016 року і внесла великий внесок у його перемогу на виборах і тоді, і в 2024 році.

Радник з національної безпеки — Майк Уолтц

6

Конгресмен з Флориди та ветеран сил спеціальних операцій. Спочатку підтримував допомогу Україні і навіть приїжджав до Києва в складі делегацій Конгресу. Але в квітні 2024 року голосував проти додаткового фінансування на $60 млрд. Він заявляв, що "епоха бездонних чеків для України від Конгресу закінчилася" і підкреслював, що Європа повинна зробити більше.

Водночас він критикував Білий дім за повільну і несвоєчасну підтримку України, а також за недостатні санкції проти енергетичного сектора Росії. Майк Уолтц вважає, що якщо Путін досягне успіху в Україні, він не зупиниться і буде намагатися втягнути в війну країни НАТО.

Спеціальний представник США в Україні — Кіт Келлог

7

В квітні 2024 року Кіт Келлог разом з іншим екс-чиновником першої адміністрації Трампа Фредом Флейтцем опублікували свій план закінчення війни в Україні. Він полягає в тому, що США продовжуватимуть озброювати Україну, якщо вона погодиться вести переговори з Росією.

Озброєння повинно бути достатньо, щоб Кремль більше не намагався напасти на Україну. Саме посилення допомоги повинно стати важелем тиску, щоб посадити Росію за стіл переговорів.

План також передбачав часткове зняття санкцій з РФ і нормалізацію відносин. Україні ж пропонувалося поки відкла