понеділок17 березня 2025
vesti.org.ua

Адміністрація Трампа дозволила держслужбовцям не підкорятися ультиматуму Маска, повідомляє Reuters.

Агентство США з управління персоналом, яке відповідає за федеральних працівників, дозволило їм не звертати увагу на електронний лист від мільярдера Ілона Маска, в якому він вимагав обґрунтування їхньої роботи. У цьому "ультиматумі" був зазначений термін виконання завдання, з погрозою звільнення у разі його невиконання.
Администрация Трампа разрешила госслужащим игнорировать ультиматум Маска, сообщает Reuters.

Цю інформацію повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters. Також про це інформують Контракти.UA.

В електронному листі Маска, який очолює Департамент ефективності державного управління (DOGE), була вказівка для кожного з 2,3 мільйона державних службовців США надати звіт про свою роботу у п’яти пунктах до 23:59 EST (04:59 за Гринвічем).

Підприємець та чиновник, близький до президента США Дональда Трампа, у своїй кампанії зі скорочення федерального уряду попередив, що працівники, які не нададуть детальні відповіді, можуть залишитися без роботи.

Проте, як зазначають західні ЗМІ, з наближенням терміну Маск, здається, визнав, що його план зазнав невдачі.

"Запит через електронну пошту був абсолютно простим, оскільки стандартом для проходження тесту було написати кілька слів і натиснути кнопку "Надіслати!", - написав Маск у соціальній мережі Twitter (X), яка йому належить.

Він також додав, що "однак дуже багато людей не виконали" цей тест, до якого "в деяких випадках наполягали їхні менеджери".

Згідно з внутрішнім електронним листом Міністерства юстиції США, з яким ознайомилося Reuters, Управління персоналом повідомило співробітникам кадрових відділів федеральних агентств у понеділок, що персонал не буде звільнений за те, що вони не відповіли на електронний лист Маска.

В агентстві також зазначили, що персонал не зобов'язаний відповідати на нього, і що це є лише добровільним. У Управлінні закликали співробітників не ділитися конфіденційною, чутливою або секретною інформацією у своїх відповідях.

Як повідомляє Reuters, скасування наказу Маска деякими керівниками агентств "стало першим знаком внутрішнього опору його радикальному підходу до скорочення федерального уряду".

Крім того, західні ЗМІ повідомляють, що ініціатива Маска щодо скорочення також вплинула на ширшу економіку США, змусивши компанії, які працюють з урядом, звільняти своїх працівників і відкладати платежі постачальникам.

Нагадаємо, раніше президент США Дональд Трамп закликав Ілона Маска бути більш агресивним у скороченні федерального уряду.

Також повідомлялося, що Департамент ефективності державного управління (DOGE), очолюваний Маском, вже звільнив десятки тисяч державних службовців.

Додамо, 23 лютого стало відомо, що Трамп пригрозив звільненнями федеральним службовцям через дистанційну роботу.