неділя22 грудня 2024
vesti.org.ua

Дрони на котушці витримують повітряні бої та не тільки: які переваги оптоволокна (відео)

В залежності від типу дрона, котушку та кабель можна краще захистити, щоб уникнути обриву.
Дроны на катушке успешно справляются с воздушными боями и не только. Узнайте о преимуществах оптоволокна в нашем видео!

Не лише російські кафіри використовують на фронті дрони з передачею сигналу по оптоволокну. Українські майстри адаптували таку систему управління для різних типів дронів.

Їх показали на Demo Day команди DRONARIUM, розповідає "Мілтарний". Оптоволоконне управління встановили на FPV-дрон, який при цьому міг активно маневрувати і нести бойове навантаження, БпЛА-бомбардувальники, роботизовані наземні платформи, які можуть їхати заднім ходом.

Найважливішим у використанні оптоволокна в дронах є стабільне управління і передача даних. Вони відбуваються з мінімальною затримкою, в міських умовах така технологія незамінна, оскільки радіосигнал часто втрачається через забудову.

В дрони вбудовують оптоволоконну котушку. Для наземних платформ її вага не має великого значення, тому вона може бути захищена, що зменшує ймовірність обриву. Для літальних апаратів встановлювали котушку вагою приблизно 2,3 кг з проводом до 10 км довжини. Пропускна спроможність проводу — від 100 до 1000 Мбіт/с.

Окрім стабільності зв'язку перевагою такої системи є вартість — вони "в десятки разів дешевші за захищені системи радіозв'язку". Найбільша проблема – можливість обриву проводу.

Раніше "Телеграф" розповідав про ракету-дрон "Пекло", яку коректніше називати малою крилатою ракетою. Вже розпочато її серійний випуск – вона летить 700 км.