субота18 січня 2025
vesti.org.ua

ТЦК повідомляє, що адміністративне затримання за порушення мобілізаційних правил може тривати до 3 годин.

Правоохоронці мають право затримувати громадянина, який виявляє явну непокору співробітникам поліції або представникам ТЦК. Це повинно здійснюватися за протоколом.
Административное задержание за нарушение правил мобилизации может длиться до 3 часов, - сообщают в ТЦК.
_dokumenti__facebook_com_cherkasytck_0d71b9ee17164e3b429d2c7e_16.01.25

Цю інформацію надала заступниця начальника РТЦК та СП у Києві, майор Лариса Козак, як повідомляє РБК-Україна, посилаючись на її виступ під час пресконференції. Також цю новину передають Контракти.UA.

Вона зазначила, що у випадку, якщо громадянин вчиняє злісну непокору працівникам поліції або співробітникам ТЦК, існує відповідна норма в Кодексі України про адміністративні правопорушення, яка дозволяє поліцейському оформити протокол для адміністративного затримання такого громадянина.

"Але це має певний термін. Тобто до 3 годин. І якщо громадянин чинить непокору з застосуванням фізичного впливу до військовослужбовців, термін затримання може тривати навіть 3 доби," - пояснила Козак.

Мобілізація в Україні

З моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україні введено воєнний стан. Цей режим діє у випадках загрози нападу або військової агресії, яка ставить під загрозу суверенітет та територіальну цілісність держави.

На сьогодні під мобілізацію потрапляють військовозобов’язані чоловіки віком від 25 до 60 років, які визнані придатними до служби, не мають права на відстрочку та не перебувають у резерві.

Сьогодні президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкти про продовження терміну дії воєнного стану, а також мобілізації в Україні.