середа15 січня 2025
vesti.org.ua

"Безкоштовний молодняк з Пхеньяна": що відомо про полонених солдатів Північної Кореї.

Затримані солдати з КНДР мають вік 20 та 25 років.
"Бесплатный молодняк из Пхеньяна": все, что известно о плененных солдатах КНДР.
5c2713b5ccf8c226a33d62fa0e550b2d_13.01.25_1

ЗСУ на Курщині вперше захопили в полон солдатів з Північної Кореї. Наразі полонені спілкуються зі слідчими СБУ через перекладачів. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський.

За його словами, вдалося взяти в полон двох північнокорейських солдатів. Під час бою вони отримали поранення, але змогли вижити і були доставлені до Києва.

Президент зазначив, що взяття в полон солдатів КНДР є надзвичайно складним завданням, оскільки як вони, так і російські військові зазвичай добивають своїх поранених та роблять усе можливе для знищення доказів участі Північної Кореї у війні проти України.

"Вдячний нашим воїнам тактичної групи № 84 Сил спеціальних операцій ЗСУ та нашим десантникам, які захопили в полон цих двох осіб", – подякував президент.

Він запевнив, що, як і всім полоненим, цим двом солдатам з КНДР надається необхідна медична допомога. Президент також доручив СБУ забезпечити журналістам доступ до полонених, щоб "світ дізнався, що відбувається".

СБУ повідомила деталі операції

За інформацією СБУ та ССО, двох північнокорейців взяли в полон у четвер, 9 січня. Одного з них захопили бійці тактичної групи № 84 ССО, а другого – десантники ЗСУ. Полонені не знають українську, англійську чи російську мови, тому співробітники СБУ спілкуються з ними за допомогою перекладачів у співпраці з розвідкою Південної Кореї.

Після взяття у полон в одного з іноземців виявили військовий квиток російського зразка, виданий на ім’я іншої особи з реєстрацією у Республіці Тува РФ. Другий північнокореєць взагалі не мав при собі документів.

"Росіяни намагаються приховати той факт, що це військові з КНДР, і видають їм документи, що вони нібито з Туви або інших підконтрольних Москві народів. Але це – справжні корейці. Вони з Північної Кореї, і зараз наша мета – показати журналістам, щоб усі бачили, що це люди з Північної Кореї, а не з Туви або Якутії", – сказав радник президента України з комунікації Дмитро Литвин у коментарі журналістам у суботу, 11 січня.

Під час допиту військовий КНДР, у якого було знайдено квиток, розповів, що отримав цей документ кілька місяців тому в Росії. За його словами, тоді частина бойових підрозділів з КНДР протягом одного тижня проходила злагодження з угрупованнями російських військ.

Він також заявив, що народився 2005 року, а з 2021 року служив в армії КНДР, де обіймав посаду стрільця. Цікаво, що цей північнокореєць, так само як і полонені росіяни на початку повномасштабного вторгнення, стверджує: він не знав, що їде на війну, оскільки їм сказали, що везуть на навчання.

"Перші північнокорейські військовополонені зараз у Києві. Регулярні війська КНДР, а не найманці, ведуть агресивну війну проти європейської країни. Це безпосередньо впливає на безпеку Європи та Індо-Тихоокеанського регіону. Нам потрібен максимальний тиск на режими в Москві та Пхеньяні", – написав міністр закордонних справ України Андрій Сибіга на своїй сторінці на платформі X.

Інший військовополонений, 1999 року народження, розповів, що служить в армії КНДР з 2016 року на посаді снайпера-розвідника.

"2005 та 1999 роки народження полонених з КНДР. Від початку їх перекидання на Курщину я зазначав, що вони значно молодші тих російських добровольців, які останніми місяцями укладають контракти з армією РФ. Бо відсоток контрактників 40 та 50+ значно збільшився, а тут безкоштовний молодняк з Пхеньяна підвезли", – прокоментував повідомлення про полонених північнокорейців керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко.

Дані військового квитка належать реальній людині

Військовий квиток, вилучений в одного з полонених, має характерні ознаки підробки. У ньому відсутні печатки та фото, втім журналістам проєкту "Агентство. Новости" вдалося встановити, що ім'я у документі належить реальному росіянину.

"Українські військові взяли в полон перших північнокорейських солдатів у Курській області. Це не лише перший прямий доказ участі КНДР у військовому конфлікті Росії та України, а й доказ того, що контингент цієї країни було відправлено до Курської області з підробленими документами… Аналіз "Агентства" показав, що для створення фейкової особистості були використані дані реального громадянина Росії", – йдеться у публікації.

Військовий квиток армії РФ, фотографію якого опублікував президент Зеленський, видано на ім'я жителя Туви Антоніна Аранчина, який народився в жовтні 1998 року. У документі зазначено, що він народився у місті Туран та має цивільну спеціальність кравець. Фотографії, дати та підписи власника у військовому квитку немає.

"Антонін Аранчин – реальна людина. "Агентство" знайшло у витоках жителя Туви з тими ж прізвищем, ім'ям, по батькові та датою народження. З такими даними в Росії живе лише одна людина. Єдина відмінність у його особистих даних – місце народження: у військовому квитку вказано місто Туран, а в паспорті Аранчина – село Ерзін у Туві", – зазначили розслідувачі.

OSINT-аналітикам не вдалося з'ясувати, чи має Аранчин спеціальність кравця. Відомо, що кілька років тому він працював у лісництві, а потім охоронцем у гастрономі. Також у злитих базах виявилась інформація, що ця людина неодноразово подавала заявки на мікропозики, але через сумнівну платоспроможність отримувала відмови. Остання така заявка на мікропозику датується 24 л