Цю інформацію озвучив перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко, повідомляє РБК-Україна з посиланням на його інтерв'ю виданню "Укрінформ". Додаткову інформацію надає Контракти.UA.
"У нас є певна невизначеність стосовно того, що робити з наближенням закінчення терміну повноважень органів місцевого самоврядування. Він прописаний у Конституції – 5 років. Отже, в грудні 2025 року більшість голів громад і депутатів втратять свої мандати. Потрібно внести невелике законодавче коригування, щоб вони могли продовжувати виконувати свої обов'язки, якщо воєнний стан триватиме і наприкінці 2025 року не буде можливості провести вибори," - зазначив Корнієнко.
Він вважає, що незначні питання, пов'язані з місцевими виборами, можуть бути вирішені цього року. Водночас він підкреслив, що навіть проведення місцевих виборів не є доцільним під час війни.
На запитання про можливий тиск з боку західних партнерів щодо проведення президентських і парламентських виборів, перший віцеспікер зазначив, що наразі Україні не висувають жодних вимог. Корнієнко також підкреслив, що це питання викликає безліч запитань, і українська сторона постійно надає роз'яснення, спираючись на діюче законодавство.
"Оскільки Конституція, закон про воєнний стан і Виборчий кодекс чітко регулюють питання президентських і парламентських виборів, а також легітимності цих інституцій та їх представників. Ми знаємо думку суспільства з цього приводу, і вона свідчить про те, що суспільство не підтримує цю ідею (проведення виборів – ред.)," - сказав він.
Корнієнко наголосив, що тим, хто радить проводити вибори, слід приїхати в Україну і провести тиждень під "Шахедами", коли в великих містах відбуваються численні тривоги та постійні обстріли.
"В таких умовах говорити про якісь демократичні кампанії просто немає сенсу," - підкреслив Корнієнко.
Перший віцеспікер Верховної Ради повідомив, що питання проведення виборів у повоєнний період обговорювалося під час його візиту до Німеччини. Він взяв участь у конференції, присвяченій євроінтеграції України, а також провів кілька зустрічей.
"Колеги, представники ЦВК та громадянського суспільства в Берліні озвучили величезну кількість викликів. Звісно, ми в парламенті також обізнані про ці виклики і будемо готові, як тільки безпекова ситуація дозволить. Але ми усвідомлюємо, що для будь-яких передвиборчих процесів війна повинна закінчитися, і має бути справедливий мир для України. Лише тоді ми зможемо перейти до планування та проведення всіх пропущених, на жаль, виборчих кампаній," - підсумував Корнієнко.