вівторок21 січня 2025
vesti.org.ua

Команда Трампа розробляє серйозні санкції проти Москви, щоб примусити її до миру, повідомляє Bloomberg.

Консультанти новообраного президента Дональда Трампа працюють над комплексною стратегією санкцій, яка має на меті сприяти укладенню дипломатичної угоди між Росією та Україною в найближчі місяці.
Команда Трампа разрабатывает строгие санкции против Москвы для достижения мира, сообщает Bloomberg.
_tramp_gettyimages_1152488883_d0b7021e7b67dca7a1f47cbe4cedc781_650x410_17.01.25

Цю інформацію наводить РБК-Україна з посиланням на Bloomberg. Також про це повідомляють Контракти.UA.

Адміністрація Джо Байдена 10 січня запровадила найбільш жорсткі санкції проти торгівлі російською нафтою. Цей крок став предметом обговорення щодо того, як Трамп ставиться до цих заходів, враховуючи його прагнення до швидкого закінчення війни Росії проти України.

Згідно з даними Bloomberg, команда Трампа розглядає два основні варіанти. Перший, якщо нова адміністрація вважатиме, що війна закінчується, передбачає певні поступки для санкціонованих російських нафтових виробників, які можуть сприяти укладенню мирної угоди. Другий варіант базується на подальших санкціях, які ще більше посилять тиск для збільшення важелів, зазначили джерела.

Плани команди Трампа наразі на стадії формування і в кінцевому підсумку залежать від самого обраного президента, стверджують джерела. Минулого тижня Трамп заявив, що планує зустріч із Володимиром Путіним, що підвищує ймовірність можливих переговорів щодо закінчення війни в найближчому майбутньому.

У розробці стратегії беруть участь деякі кандидати до кабінету Трампа, а також колишні чиновники з його першої адміністрації, які займалися санкціями. Також проводяться консультації з кількома аналітичними центрами, що мають консервативну позицію.

Як зазначає Bloomberg, на слуханнях для затвердження його кандидатури на посаду держсекретаря в середу Марко Рубіо назвав санкції ключовим важелем, який може призвести до мирного врегулювання.

Для команди Трампа більш агресивна політика Росії може призвести до жорсткішого застосування вторинних санкцій щодо торгівлі нафтою, караючи європейських вантажовідправників і азіатських покупців, включаючи великі компанії в Китаї та Індії, стверджують джерела. Інший можливий підхід полягає в тому, щоб наполягати на більш суворих втручаннях у проходження танкерів, що перевозять російську нафту через ключові датські та турецькі протоки.

Раніше Financial Times повідомляло, що в ЄС існують побоювання, що Дональд Трамп після 20 січня може скасувати укази Джо Байдена про санкції проти Москви. Брюссель стурбований тим, що Трамп може спробувати скасувати рішення свого попередника лише через те, що їх ухвалив Байден, не зважаючи на можливі наслідки.

Чиновники США вже вжили заходів, щоб ускладнити Трампу одностороннє скасування деяких санкцій проти Росії. Вони переосмислили кілька суб'єктів, вимагаючи від президента повідомити Конгрес, якщо він планує зняти з них обмеження.