Цю інформацію наводить РБК-Україна з посиланням на Axios. Також про це повідомляють Контракти.UA.
За словами радників Трампа, його команда прагне, щоб Мадуро пішов шляхом нещодавно скинутого сирійського диктатора Башара Асада. Вони підкреслюють, що зміна режиму не обов'язково має на увазі військові дії.
"Ми зовсім не проти того, щоб Мадуро став сусідом Асада в Москві", - зазначило одне з джерел.
Видання відзначає, що Венесуела під керівництвом Мадуро стала великою проблемою для Латинської Америки та США. Це призвело до найбільшої сучасної міграції в Західній півкулі. За останнє десятиліття з режиму Мадуро втекли майже 8 мільйонів людей.
Крім того, під час своєї передвиборчої кампанії Трамп звинуватив Мадуро у свідомому відправленні злочинних угруповань до США, таких як Tren de Aragua.
У середу сенатор від Флориди Марко Рубіо, який раніше став жертвою замаху венесуельської організації, заявив, що Венесуела, багата нафтою та бідна грошима, "керується організацією, що займається наркоторгівлею та стала національною державою".
У той же час найближчий союзник Венесуели - Куба, є найстарішим латиноамериканським ворогом Америки.
Відомо, що Трамп під час свого першого президентського терміну ввів проти Венесуели санкції. Однак наразі неясно, яким чином він планує усунути Мадуро з посади.
Інтерес Трампа до зміни режиму у Венесуелі посилився після того, як у вівторок президент США Джо Байден ухвалив рішення послабити обмеження Сполучених Штатів щодо Куби. Водночас Трамп вважає соціалістичний режим Куби центром проблем Латинської Америки.
Також Axios повідомляє, що інтерес Трампа до Венесуели є частиною ширшої політики національної безпеки, що формується. Його заяви про купівлю Гренландії, погроза повернути контроль над Панамським каналом через присутність там Китаю, а також загалом така тактика включала припущення щодо анексії Канади та правильного вторгнення в Мексику.
Наприкінці минулого року нафтові компанії та інвестори почали кампанію тиску, намагаючись налагодити відносини між США та Венесуелою. Проте Трамп не проявляв ентузіазму щодо укладення угоди з Мадуро.
"Нам не потрібно купувати енергію у Венесуели, коли у нас її в 55 разів більше, ніж у них", - зазначив обраний президент США минулого місяця.
Крім того, цього місяця Мадуро пригрозив вторгненням на територію США в Пуерто-Ріко. Губернаторка острова Дженніфер Гонсалес-Колон закликала Трампа відреагувати, однак він поки що не висловився.
Інавгурація Мадуро та нечесні вибори
Нагадаємо, у п'ятницю 10 січня у Венесуелі відбулася інавгурація Ніколаса Мадуро. Того дня він склав президентську присягу, розпочавши свій третій термін як глава держави.
Зазначимо, що президентські вибори у Венесуелі відбулися 28 липня 2024 року. За результатами голосування, ЦВК оголосила Мадуро переможцем, проте опозиція провела паралельний підрахунок, після чого назвала оголошені результати «шахрайськими», проголосивши переможцем свого кандидата Едмундо Гонсалеса.
Незалежні спостерігачі, такі як Центр Картера та Колумбійська виборча комісія, а також власний підрахунок CNN, підтримують позицію опозиції.
Невдовзі низка країн, включно зі США, визнали Гонсалеса законно обраним президентом Венесуели, однак він був змушений покинути країну.