вівторок21 січня 2025
vesti.org.ua

Наступ України на Курщині: яка стратегічна мета та яке відношення має до цього Трамп?

Дональд Трамп може прийти до висновку, що теперішня слабкість і нестійкість Росії створюють ідеальні умови для посилення тиску на цю країну.
Наступ Украины на Курщине: в чем стратегическая логика и какое отношение к этому имеет Трамп.
35a74a6e3756d7f495894ee0c8c8ff54_18.01.25_1

Україна ініціювала новий наступ у Курській області, ставлячи за мету повернути ініціативу, виявити постійну вразливість Росії та укріпити свої позиції перед можливими мирними переговорами. Про це повідомляє ТСН. Інформацію також підтверджують Контракти.UA.

Цю тему піднімає публікація The Hil.

Хоча багато експертів ставили під сумнів можливість вторгнення України на Курщину у серпні 2024 року, державний секретар США Ентоні Блінкен визнав, що позиція Києва в цьому регіоні може суттєво вплинути на майбутні переговори з Росією.

Автори статті зазначають, що в країні на кшталт Росії – з історією раптових змін, як-от розпад Радянського Союзу – швидкі та непередбачувані трансформації залишаються ймовірними. Військові поразки часто викликали політичні потрясіння, як-от у 1917 році, коли втрати в Першій світовій війні сприяли російській революції. Незважаючи на те, що нинішня ситуація відрізняється, основна динаміка залишається такою ж: постійний тиск на полі бою у поєднанні зі зростанням внутрішнього невдоволення може призвести до несподіваного "чорного лебедя". Проте, це не є метою України в Курській області.

Сьогодні російська економіка демонструє зростаючу вразливість, оскільки стрімка інфляція змушує центральний банк намагатися стабілізувати рубль. Додаткові санкції, такі як проти тіньового флоту Росії та нафтових доходів, можуть ще більше посилити економічні труднощі країни, пропонуючи новообраному президенту США Дональду Трампу стратегічну можливість збільшити тиск для ведення переговорів. Залишається питання, чи скористається Трамп цим тиском, як одного разу пропонував його майбутній радник з національної безпеки. За словами Financial Times, Трамп прагне виглядати сильно і вести переговори з позиції сили.

Нова військова операція України на Курщині виглядає як стратегічно обдуманий крок за кілька тижнів до інавгурації Трампа. Відчуваючи тиск, президент Росії Володимир Путін направив одного зі своїх найталановитіших генералів, Юнус-Бека Євкурова, для моніторингу операцій у Курській області, щоб відновити контроль. З серпня Росії вдалося повернути близько 40% території, спочатку захопленої Україною, але вона не змогла повністю витіснити війська противника. Тепер українські сили просуваються до села Велике Солдатське на північний схід від Суджі, очевидно, скориставшись прогалинами в російських оборонних лініях.

У статті зазначається, що хоча ці військові маневри є ризикованими для України, потенційні політичні вигоди є достатньо значними, щоб виправдати спробу. Україна прагне продемонструвати силу і показати, що активно бореться, закликаючи Захід продовжувати підтримку.

"Оскільки нова адміністрація має всі карти в руках, Трамп може дійти висновку, що теперішня слабкість і вразливість Росії є ідеальною можливістю для посилення тиску, змушуючи Росію сісти за стіл переговорів. Тоді окупована Україною Курськ стане ключовою розмінною монетою в переговорах з Путіним", – резюмовано в матеріалі.

Нагадаємо, раніше керівник розвідувального центру Сил оборони Естонії полковник Антс Ківісельг заявив, що операція України на території Курської області була тактичною, але перетворилася на стратегічний успіх.