- Китайські порти заборонили вхід для танкерів "тіньового флоту" Москви, - Reuters
- Спеціальний представник Трампа по Україні відвідає Київ у січні, - Reuters
- Трюдо зустрівся з Трампом після загрози введення мит на імпорт, - Reuters
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters. Також про це пишуть Контракти.UA.
НАТО не планує підтримувати пропозицію новообраного президента США Дональда Трампа про збільшення витрат на оборону до 5% від валового внутрішнього продукту (ВВП) серед країн-членів альянсу.
Офіційні особи НАТО вважають, що таке підвищення є політично та економічно нереалістичним. Проте, очікується, що альянс підвищить свої оборонні цілі до приблизно 3% ВВП, враховуючи побоювання щодо можливої агресії з боку Росії після конфлікту в Україні та постійні заклики Трампа.
Крім того, видання зазначає, що нова мета, ймовірно, буде узгоджена на саміті НАТО в Гаазі в червні.
Як вказується в матеріалі РБК-Україна "НАТО в часи Трампа. Чи можуть США вийти з альянсу і чим це загрожує", країни Центрально-Східної Європи, які вже досягли рівня у 2%, за підтримки нового генсека НАТО Марка Рютте, лобіюють подальше збільшення оборонних витрат. І їхні вимоги, здається, чують.
Раніше ми повідомляли, що, згідно з даними Bloomberg, у НАТО розглядають підвищення норми витрат на оборону з 2% до 3% ВВП.
Співрозмовники видання підкреслюють, що пріоритетними завданнями стануть посилення протиповітряної оборони, наступальних систем озброєння та потенціалу ядерного стримування.
Нагадаємо, серед витрат на оборону країн-членів НАТО спостерігаються значні розбіжності. Польща виділила рекордні 186,6 млрд злотих (46 млрд доларів) на оборону цього року, що становить 4,7% ВВП, тоді як Німеччина, найбільший постачальник військової допомоги ЄС Україні, витратить цього року 2,1% або 72 млрд євро.