Цю інформацію наводить матеріал РБК-Україна "Гарріс чи Трамп? Яким чином результати виборів у США вплинуть на Україну". Також повідомляє Контракти.UA.
Глава "Інституту Американістики" та аналітик "Інтерньюз-Україна" Владислав Фарапонов зазначив, що Гарріс чітко висловила бажання бачити поразку Росії та обіцяла продовжити політику Джо Байдена щодо підтримки України.
На його думку, це раціональні сподівання, адже Гарріс є частиною нинішньої адміністрації.
"Однак, щоб упевнено стверджувати це, не вистачає конкретики з її боку. Також важливо, хто може зайняти ключові посади в її адміністрації. Багато людей у Вашингтоні звертають на це увагу. Одне - хто стане президентом, інше - хто буде радником та в інших ролях", - додав аналітик.
Експерт Ради зовнішньої політики "Українська Призма" Олександр Краєв наголошує, що ситуація з Гарріс не така проста, як може здаватися.
За його словами, вона є більш прогнозованою і інституційною (готова працювати в рамках налагоджених контактів), але проблемою може стати відсутність чіткої зовнішньополітичної стратегії.
"Це може призвести до певної пасивності і ще більш обережної зовнішньої політики. Для України це так само погано, як хаотичність Трампа. Очевидно, що під її керівництвом США продовжать підтримку. Але чи можемо ми насправді очікувати рішучої позиції, нових рішень і якісно нової підтримки? Це питання", - вважає експерт.
Вибори у США
Нагадаємо, що 5 листопада у США пройдуть президентські вибори. Кандидатами на цю посаду є чинний віцепрезидент Сполучених Штатів Камала Гарріс та колишній американський президент Дональд Трамп.
Результати виборів у США залежать від семи коливних штатів. У кожному з них рейтинги Гарріс та Трампа практично однакові. Найважливішим для кандидатів є штат Пенсільванія з 19 голосами виборців. Далі йдуть Мічиган та Джорджія - по 16, Північна Кароліна - 15, Арізона - 11, Вісконсін - 10 та Невада - 6.