четвер21 листопада 2024
vesti.org.ua

Путін готується до конфлікту з НАТО: Die Welt вказала можливі терміни початку.

Служба безпеки Литви вважає, що Російська Федерація готується до тривалої конфронтації з Альянсом, і що Путін активно залучає всі ресурси своїх спецслужб для досягнення цієї мети.
Путин готовится к войне с НАТО: Die Welt назвала сроки начала.
ea769da131f90ce0ece52e12268ec9ba_19.11.24_1

Росія готується до тривалої конфронтації з НАТО. Проте, експерти не прогнозують збройного нападу на країни Альянсу в найближчі 7-10 років. Це повідомляє ТСН. Інформацію надають Контракти.UA.

Це також зазначено у статті видання Die Welt.

Політики, військові та розвідники з Лондона, Стокгольма, Відня та Берліна розмірковують, чи буде президент Росії Володимир Путін задоволений досягненнями в Україні. Якщо ні, то які будуть його наступні кроки? Це особливо турбує країни, які можуть стати наступними, наприклад, Литву.

Загроза для Литви

"Режим прагне відновлення Російської імперії, що включає Балтійські країни, Україну та Польщу. Путін також має намір на частину Фінляндії", – попередив Даріус Яунішкіс, який дев'ять років очолював службу безпеки Литви.

Згідно зі звітом служби, РФ готується до тривалої конфронтації з НАТО, що включає спроби дестабілізувати західні суспільства та підірвати підтримку України.

"Путін використовує всі ресурси своїх спецслужб, включаючи диверсії проти критичної інфраструктури та військових об’єктів, вплив на громадську думку та вербування агентів через Telegram", – зазначив Яунішкіс.

Країна-агресор також намагається завадити створенню бригади Бундесверу у Литві, поширюючи фейки. Наприклад, росіяни стверджують, що "німецькі солдати ґвалтують жінок і прагнуть окупувати Литву". Яунішкіс зазначив, що Москва активно перешкоджає цьому проєкту. Литовські спецслужби підтримують співпрацю з німецькими колегами для протидії.

Загроза для Балтійського регіону

Потенційною зоною конфронтації є Балтійське море. Таку думку висловив експерт з російських питань Герхард Манготт:

"Російські військові літаки часто вимикають транспондери, що змушує винищувачі НАТО підніматися на перехоплення. Це може призвести до помилкових інцидентів, які, хоча й не викличуть війни, можуть призвести до вибіркових конфронтацій".

У фокусі – два місця: Нарва в Естонії, де 95% населення є етнічними росіянами, та Сувалкський коридор, який може стати шляхом для з'єднання російських військ у Калінінграді з Білоруссю.

Коли може початися війна РФ з НАТО?

не очікую збройного нападу Росії на країни НАТО протягом найближчих семи-десяти років. Її військовий потенціал наразі ослаблений", – висловив свою думку Манготт.

Росія стала значно небезпечнішою, ніж пізній Радянський Союз, вважає автор книги "Напад Путіна на Німеччину" Арндт Фрейтаг фон Лорінгховен. Він підкреслює важливість активної боротьби з дезінформацією. Франція та Швеція демонструють приклади ефективної протидії російському впливу, створюючи оперативні групи, публікуючи імена відповідальних за дезінформацію та блокуючи канали.

Швеція у 2022 році заснувала "Агентство психологічного захисту", а Франція – агентство Viginum у відповідь на російське втручання під час президентських виборів 2017 року.

Експерти вважають, що європейські країни повинні бути готовими до активнішої протидії російському впливу. Це передбачає як оперативну реакцію на загрози, так і стратегічне зміцнення інформаційної та кібербезпеки.

Нагадаємо, на думку військових експертів, Росія могла б окупувати Латвію та частину Литви за 10 днів. Саме стільки часу знадобиться НАТО, щоб активувати п’яту статтю статуту та стати на захист країн Балтії.