четвер07 листопада 2024
vesti.org.ua

Рис, гроші та космічні технології: чим Путін розраховується з Кім Чен Ином за північнокорейських солдатів, що воюють проти України.

Крім того, в розвідці Південної Кореї відзначають, що угода про всебічне партнерство, укладена між Путіним і Кім Чен Ином у червні цього року, також передбачає участь РФ у конфлікті на Корейському півострові.
Рис, деньги и космические технологии: чем Путин расплачивается с Ким Чен Ыном за северокорейских солдат, участвующих в войне против Украины.
e14efb8f4ae7a5b77041e54defded001_05.11.24

Північна Корея продовжить підтримувати Росію до перемоги над Україною. Про це в пʼятницю, 1 листопада, заявила міністерка закордонних справ КНДР Цой Сон Хі під час візиту до Москви. Натомість США лише закликали Пхеньян вивести свої війська з Росії, підкреслюючи, що звернення за допомогою до Північної Кореї свідчить про відчай Кремля та труднощі Путіна з мобілізаційними ресурсами. Пише ТСН. Це підтверджується інформацією від Контракти.UA.

Дійсно, він затягує оголошення чергової хвилі мобілізації в Росії, залучаючи північнокорейських солдатів. Хоча вони погано навчені й ніколи не брали участі у війнах, 12 тисяч додаткових солдатів на боці Росії — це значна сила, враховуючи проблеми України з поповненням власної армії. До того ж Москва платить їм чималі гроші, надаючи Північній Кореї в обмін рис, інші продукти харчування, супутникові та ракетні технології.

Чому ж Захід продовжує залишатися байдужим і не реагує на присутність північнокорейських солдатів у російській армії? Чим Путін компенсує Кім Чен Ину? І коли ми нарешті побачимо рішучу реакцію наших західних партнерів? Читайте в матеріалі ТСН.ua.

Конгресмен, колишній посол Південної Кореї в Росії Ві Сон Лак, посилаючись на дані розвідки, зазначив, що Росія платить кожному північнокорейському солдату по $2 тисячі на місяць. Це величезні гроші для КНДР, де, за даними ООН, 11 мільйонів людей страждають від голоду з населенням 24 мільйони. Окрім північнокорейських військових, в Росії також перебуває близько 4 тисяч працівників з КНДР, які задіяні на військових підприємствах, і їм платять по $800 на місяць.

Північна Корея, в свою чергу, отримує від Росії рис та інші продукти харчування. КНДР щорічно виробляє менше 4 мільйонів тонн зерна, включаючи рис, ячмінь і пшеницю. "4 мільйони тонн зерна на рік — це на мільйон тонн менше, ніж потрібно для забезпечення країни. Якщо РФ пропонує 600-700 тисяч тонн рису (додатково до вже відправлених до Північної Кореї 447 російських кіз цього літа), то цього буде достатньо, щоб покрити більше половини річного попиту КНДР", — зазначив Ві Сон Лак.

Він також додав, що в разі війни на Корейському півострові Росія, ймовірно, буде воювати на стороні КНДР проти Південної Кореї, яка має юридичні військові гарантії від США. Це передбачено договором про всеосяжне партнерство, підписаним Путіним з Кім Чен Ином у червні цього року, під час його першого візиту до Північної Кореї за понад два десятиліття. Угода передбачає надання взаємної військової допомоги в разі агресії проти будь-якої зі сторін. Москві не приховують наміри укласти подібну угоду й з Іраном.

Окрім рису, кіз та інших продуктів, Північна Корея отримує від Росії передові космічні та ракетні технології, оскільки Пхеньян прагне запустити новий військовий розвідувальний супутник.

"Раніше Путін виступав проти ядерної програми Північної Кореї, але тепер може допомогти вдосконалити ракетний потенціал КНДР і системи доставки ядерної зброї. Росія також може допомогти Північній Кореї оновити її застарілий флот підводних човнів. Північнокорейські солдати можуть отримати цінний бойовий досвід, воюючи разом з росіянами, і зможуть на власні очі оцінити, наскільки ефективна їхня зброя проти зброї Заходу", — стверджують у статті для Brookings Institution старші наукові співробітники Центру політичних досліджень Азії Ганна Форман та Ендрю Єо.

Водночас Захід, чекаючи на результати президентських виборів у США, залишається байдужим, не реагуючи на те, що Північна Корея, порушивши Статут і резолюції Ради Безпеки ООН, вступила у війну проти України на боці Росії. За словами постійного представника України при ООН Сергія Кислиці, незважаючи на військовий альянс між Росією та КНДР, досі є ті, хто вірить, що обмеження можливостей України захищати себе зробить ці держави більш схильними до миру.

"Така позиція або наївна, або цинічна. Обмеження рук країни-захисника могло забезпечити лише кілька років спокою за рахунок України, її народу та інфраструктури. Україна ніколи не погодиться на такий сценарій. Я вірю, що інші відповідальні країни також", – заявив Кислиця 30 жовтня на засіданні Ради Безпеки ООН, ініційованому Україною щодо розгортання військ КНДР у Курській області.

У статті для Atlantic Council редактор служби UkraineAlert Пітер Дікінсон зазначає, що саме на таку слабку реакцію Заходу й розраховував Путін. І навіть якщо після президентських виборів у США 5 листопада ми не побачимо жорсткої реакції ключових західних країн, Кремль піде далі, і незабаром ми можемо спостерігати різке збільшення кількості північнокорейських солдатів (а можливо, й іранських — ред.), які братимуть участь у війні в Європі. Для цього вже закладено підґрунтя.

Під час візиту до Москви минулого тижня, окрім заяви про підтримку Росії з боку Північної Кореї до "перемоги над Україною", міністерка закордонних справ КНДР Цой Сон Хі, за даними південнокорейської розвідки, могла брати участь у високорівневих обговореннях щодо відправлення додаткових військ до Росії.

"Це може створити умови для набагато масштабнішої війни, якої західні лідери намагаються уникнути. Натомість вони залишаються відданими помилковій політиці деескалації, що ризикує перетворити російське вторгнення в Україні на глобальний конфлікт. Поглиблення участі Північної Кореї в