Як повідомляє кореспондент РБК-Україна, про це під час свого візиту до Києва заявив сенатор США Том Тілліс. Інформацію передають Контракти.UA.
"Це є довгостроковим підходом. Це не швидкий процес. Це не те, що приносить вигоду у цей чи наступний рік. Це частина тривалої угоди. Зрозуміло, що це повинно стимулювати співпрацю в оборонній сфері та забезпечення оборонних гарантій. Я вважаю, що президент Зеленський та його радники беруть це до уваги", - зазначив Тілліс.
Сенатор підкреслив, що наразі ще рано говорити про конкретну угоду, оскільки вона все ще обговорюється. На його думку, ті, хто вважає, що рішення вже ухвалене, не мають прямого відношення до переговорів. Він наголосив, що процес повинен продовжуватися, оскільки це є ключовим фактором для залучення економічних ресурсів, необхідних для відновлення України.
Угода про партнерство між Україною та США
Нещодавно в США представили Україні проект угоди, що стосується природних ресурсів. Вказувалося, що угода може бути підписана на Мюнхенській конференції.
За словами голови Мінфіну США Скотта Бессента, угода про партнерство між США та Україною стане довгостроковим захистом безпеки для українців.
Водночас, за інформацією РБК-Україна, Україна доопрацювала угоду та передала її американській стороні.
Пізніше ЗМІ повідомили, що США запропонували Україні передати права на 50% мінеральних запасів, однак Зеленський відмовився підписувати документ на таких умовах.
Раніше, 15 лютого, Зеленський заявляв, що Україна продовжує діалог зі США щодо угоди про рідкісноземельні мінерали. Процес обговорення триває.