вівторок21 січня 2025
vesti.org.ua

Серед українців зростає недовіра до Заходу, як свідчить дослідження КМІС.

Водночас українці усвідомлюють свою критичну залежність від Заходу і висловлюють вдячність за отриману підтримку.
Среди украинцев растет скептицизм по отношению к Западу, согласно данным КМИС.
23a4c6444cd14bb18b3fb93c8ad6b1c3_19.01.25_1

Дослідження громадської думки вказують на зростання скептицизму серед українців щодо країн Заходу та Сполучених Штатів. Інформує ТСН. Про це повідомляє Контракти.UA.

Про це в етері Еспресо заявив виконавчий директор Київського міжнародного інституту (КМІС) Антон Грушецький.

"Довіра до США та Заходу зменшилася. Це сталося не лише через тих, хто не довіряє цим інституціям та країнам, а й через тих, хто має невизначене ставлення. Тобто в чомусь ми довіряємо, в чомусь – ні, і у нас немає чітко сформованої позиції. Раніше ми мали більше впевненості у довірі до цих інституцій. Отже, зростає скептицизм щодо Заходу та США, і причини цього зниження є досить очевидними", - підкреслив Грушецький.

Українці визнають, що значною мірою залежать від країн Заходу, тому щиро вдячні за надану допомогу. Проте водночас люди вважають, що багато допомоги було надано із значними затримками.

"Якщо два роки тому лише 15% українців вважали, що Захід прагне до несправедливого миру в Україні, то зараз таких уже майже 40%. Це призводить до зниження довіри, адже багато українців відчувають, що Захід не бажає перемоги України або прагне до формули: "Не дати Україні програти, але й не дати виграти". Це особливо було помітно у 2024 році. Наразі українці намагаються знайти більш прагматичний погляд", - додав Грушецький.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українці висловили свої пріоритети — членство в НАТО чи в ЄС.

Крім того, ми раніше інформували, що результати опитування показали, скільки українців довіряють Зеленському.